Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Broccoli är en populär grönsak. När den är fryst och färdigskuren i blommor är den verkligen lätt att använda. Broccoli är perfekt för en mängd olika…
Tillverkningsland
Ecuador
Ingredienser
Broccoli
Kontaktuppgifter
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
EAN
6430104921200
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
DJUPFRYST, produkten håller i frystemperatur (-18 °C eller kallare), se bäst före -märkning. Tinad produkt får inte nedfrysas.
Bruksanvisning
Tillsätt den frysta broccolin i litet (ca 1 dl) kokande vatten. Låt vattnet koka upp igen och koka i 4 min. Smaksätt och servera. Använd som tillägg till huvudrätt samt vid gratänger, gryträtter och soppor. I MIKROVÅGSUGN (800 W): Värm upp i en skål med full effekt 5 min. Smaksätt och servera.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 150 kJ / 35 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 2 g |
| - varav sockerarter | 2 g |
| Protein | 4,6 g |
| Salt | 0,02 g |
| Fiber | 2,5 g |
| Natrium | 8 mg |

