Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Potatismoset Apetit Perunamuusi går snabbt och enkelt att göra. Värm moset i mikrovågsugnen, tillsätt vatten eller mjölk och mixa den tills den är…
Tillverkningsland
Belgien
Ingredienser
Potatis 95 %, vegetabilisk olja (SG-palm** , raps), vatten, salt, emulgeringsmedel (mono- och diglycerider av fettsyror), vitpeppar, arom. **Palmolja producerad och certifierad i enlighet med hållbar utveckling.
Kontaktuppgifter
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
EAN
6430104926502
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
DJUPFRYST, produkten håller i frystemperatur (-18 °C eller kallare), se bäst före-märkning. Tinad produkt får inte nedfrysas.
Bruksanvisning
Riv bort locket. Tillsätt 1,5 dl vatten. Värm i mikrovågsugn på full effekt (800 W) 7 minuter. Rör om och låt stå en stund för temperaturutjämning. MJÖLK I STÄLLET FÖR VATTEN GER ÄNNU BÄTTRE SMAK.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 328 kJ / 78 kcal |
| Fett | 2,7 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 0,6 g |
| Protein | 1,2 g |
| Salt | 0,50 g |
| Fiber | 1,9 g |
| Natrium | 200 mg |


