Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Finsk rödbeta smaksatt med pumpafrön och rostad linfrökross. Passar perfekt till exempel med potatismos eller ungsgrönsaker.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Rödbeta 53 % (Finland), förstekt lök (lök, rapsolja, solrosolja), rapsolja, vatten, ärtprotein, pumpafrön 4 %, citronsaft, kokosolja, modifierad potatisstärkelse, majsstärkelse, rostad linfrökross 2 %, socker, förtjockningsmedel (E461, E407a, E415), joderat salt, svartpeppar.
Kontaktuppgifter
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
EAN
6430104965747
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
DJUPFRYST, produkten håller i frystemperatur (-18 °C eller kallare) se bäst före -märkning. Får inte frysas efter upptining.
Bruksanvisning
Värm bullarna frysta eller delvis upptinade I stekpanna: i svag värme ca 15 min, rör om då och då. I ugn: 225 °C ca 15 min I airfryer: 180 °C 8 min
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 830 kJ / 198 kcal |
| Fett | 14 g |
| - varav mättat fett | 3,2 g |
| Kolhydrat | 9,2 g |
| - varav sockerarter | 5,8 g |
| Protein | 7,4 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 3,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

