Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
En färgrik mix av strimlade rotsaker. Produkten är perfekt soppor och grytor.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Morot, kålrot, palsternacka, purjolök
Kontaktuppgifter
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
EAN
6430104920555
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
DJUPFRYST, produkten håller i frystemperatur (-18 °C eller kallare), se bäst före -märkning. Tinad produkt får inte nedfrysas.
Bruksanvisning
Tillsätt rotsaksstrimlorna frysta i soppor, grytor och ugnsrätter. Koka i ca 3 minuter eller stek i en stekpanna med lite olja i ca 5–6 minuter.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 143 kJ / 34 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 5,7 g |
| - varav sockerarter | 4,7 g |
| Protein | 0,9 g |
| Salt | 0,03 g |
| Fiber | 2,5 g |
| Natrium | 12 mg |


