Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Apetit Ugns- & grillgrönsaker Honung djupfryst 450g
Alla Apetit produkterUngefär2,99 €
Vertailuhinta 6,64 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Apetit Uuni- ja grillikasvikset är ett utmärkt val för sommarens grillsäsong, men fungerar också utmärkt som ugnsmat. I den här blandningen är…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Morot, kålrot, palsternacka, zucchini, rapsolja, honung, joderat salt, socker, maltodextrin, aromer (honung, citron, curcumin), basilika, svartpeppar, förtjockningsmedel (xantan).
Kontaktuppgifter
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
EAN
6430104966188
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
DJUPFRYST, produkten håller i frystemperatur (-18 °C eller kallare), se bäst före -märkning. Tinad produkt får inte nedfrysas.
Bruksanvisning
I ugn i 225 °C ca 30 minuter. I grill/stekpanna: Hetta upp pannan och tillsätt den frysta blandningen och rör om ca 10 minuter tills grönsakerna är heta.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 305 kJ / 73 kcal |
| Fett | 4,1 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 7,2 g |
| - varav sockerarter | 5,4 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 3,3 g |
| Natrium | 320 mg |


