Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Apetit Ugns- & grillgrönsaker Mild Chili djupfryst 400g
Alla Apetit produkterUngefär2,99 €
Vertailuhinta 7,48 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Apetit Ugns-och grillgrönsaker är ett utmärkt val för sommarens grillsäsong, men fungerar också utmärkt i ugnen. Behöver dina grönsaker en kick? Då…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Morot, broccoli, förstekt potatis (potatis, rypsolja), sötpotatis, rödlök, rapsolja , vatten, joderat salt, vitlök, chili, socker, förtjockningsmedel (xantan).
Kontaktuppgifter
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
EAN
6430104966065
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
DJUPFRYST, produkten håller i frystemperatur (-18 °C eller kallare), se bäst före -märkning. Tinad produkt får inte nedfrysas.
Bruksanvisning
I ugn i 225 °C ca 30 minuter. I grill/I stekpanna: Hetta upp pannan och tillsätt den frysta blandningen och rör om 15 - 20 minuter tills grönsakerna är heta.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 406 kJ / 97 kcal |
| Fett | 5 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 10 g |
| - varav sockerarter | 2,7 g |
| Protein | 1,9 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 2,2 g |
| Natrium | 320 mg |


