Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Apetit Ugns- & grillgrönsaker Sourcream & onion djupfryst 400g
Alla Apetit produkterUngefär2,99 €
Vertailuhinta 7,48 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Grönsaksblandningen för ugn och grill med läckra rotfrukter är smaksatt med den välbekanta kryddblandningen med gräddfil och lök. Den grova mixen…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Finsk morot, finsk gulmorot, finsk förstekt potatis (potatis, rapsolja), brysselkål, rapsolja, kryddblandning 2 % (joderat salt, socker, lök, vitlök, svartpeppar, persilja, aromer, förtjockningsmedel (xantan)).
Kontaktuppgifter
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
EAN
6430104966430
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
DJUPFRYST, produkten håller i frystemperatur (-18 °C eller kallare), se bäst före -märkning. Tinad produkt får inte nedfrysas.
Bruksanvisning
I ugn i 225 °C minst 30 minuter. I grill/I stekpanna: Hetta upp pannan och tillsätt den frysta blandningen och rör om 15-20 minuter tills grönsakerna är heta.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 381 kJ / 91 kcal |
| Fett | 4,9 g |
| - varav mättat fett | 1 g |
| Kolhydrat | 9,3 g |
| - varav sockerarter | 4,3 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 2,4 g |
| Natrium | 316 mg |


