Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
En läcker grönsaksblandning som passar till många rätter och tillfällen och ger färg åt tallriken. Du kan använda grönsaksblandningen uppvärmd som…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Morot, ärter, blomkål, gröna bönor
Kontaktuppgifter
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
EAN
6430104920104
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
DJUPFRYST, produkten håller i frystemperatur (-18 °C eller kallare), se bäst före -märkning. Tinad produkt får inte nedfrysas.
Bruksanvisning
I mikrovågsugn: (800 W): Värm upp i en skål med full effekt ca 4-5 min. I kastrull: Tillsätt grönsakerna i litet (ca. 1 dl) kokande vatten och låt koka 4-5 minuter. Smaksätt och servera.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 190 kJ / 45 kcal |
| Fett | 0,3 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 6,5 g |
| - varav sockerarter | 4,8 g |
| Protein | 2,5 g |
| Salt | 0,03 g |
| Fiber | 2,7 g |
| Natrium | 12 mg |


