Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Läckra bönbitar för matlagning och som tillbehör. Lägg de frysta bönorna i lite kokande vatten (ca 1 dl) och koka i 4-5 minuter. Krydda och servera.
Tillverkningsland
Belgien
Ingredienser
Gröna bönor. Ursprungslandet för gröna bönan anges i samband med bäst före -märkningen.
Kontaktuppgifter
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
EAN
6430104920807
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
DJUPFRYST, produkten håller i frystemperatur (-18 °C eller kallare), se bäst före -märkning. Tinad produkt får inte nedfrysas.
Bruksanvisning
I mikrovågsugn: Värm bönorna i en skål på full effekt (800 W) i 4–5 minuter. I kastrull: Tillsätt bönorna i en liten mängd (ca 1 dl) kokande vatten och koka i 4–5 minuter. Häll av i en sil.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 100 kJ / 25 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 4,2 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 1,7 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 2,4 g |
| Natrium | 0 mg |

