Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Wok Skördetid är en läcker kombination av krispiga grönsaker som lätt kan stekas upp till en smakfull måltid. Wok Skördetid innehåller röd morot,…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Morot (röd/orange), palsternacka, purjolök, kål, gul paprika, grönkål.
Kontaktuppgifter
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
EAN
6430104926656
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
DJUPFRYST, produkten håller i frystemperatur (-18 °C eller kallare), se bäst före -märkning. Tinad produkt får inte nedfrysas.
Bruksanvisning
I stekpanna eller i wokpanna: Hetta upp 3-4 msk matolja. Tillsätt den frysta blandningen och rör om ca 10 minuter tills grönsakerna är heta. Smaksätt med salt och favoritörter.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 151 kJ / 36 kcal |
| Fett | 0,4 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 5,5 g |
| - varav sockerarter | 4,4 g |
| Protein | 1,2 g |
| Salt | 0,04 g |
| Fiber | 2,8 g |
| Natrium | 16 mg |


