Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Apetit Wok Sockerärt-paprika djupfryst 400g
Alla Apetit produkterUngefär2,45 €
Vertailuhinta 6,13 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Färggrann och mångsidig grönsaksblandning innehåller krispiga grönsaker som sockerärter, paprika, rödlök, vitkål och champinjoner. Passar perfekt…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Sockerärt (Belgien) 25%, kål, rödlök, röd paprika (Spanien) 20%, champinjon.
Kontaktuppgifter
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
EAN
6430104926663
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
DJUPFRYST, produkten håller i frystemperatur (-18 °C eller kallare), se bäst före-märkning. Tinad produkt får inte nedfrysas.
Bruksanvisning
I stekpanna eller i wokpanna: Hetta upp 3-4 msk matolja. Tillsätt den frysta blandningen och rör om ca 10 minuter tills grönsakerna är heta. Smaksätt med salt och favoritörter.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 135 kJ / 32 kcal |
| Fett | 0,2 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 5,4 g |
| - varav sockerarter | 5 g |
| Protein | 1,7 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 1,6 g |
| Natrium | 4,2 mg |


