Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Aqua d'Or Sparkles, fläder och citron 0,5L
Alla AQD produkterUngefär2,03 €
Vertailuhinta 3,66 €/l
Inkluderar pant 0,20 €Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kolsyrat vatten med smak av fläder och citron
Tillverkningsland
Danmark
Ingredienser
Naturligt mineralvatten från Aqua d’Or®-källan, kolsyra, surhetsreglerande medel (citronsyra), naturliga aromer, stabiliseringsmedel (gummi arabicum, glycerolestrar av trähartser), konserveringsmedel (kaliumsorbat), antioxidationsmedel (askorbinsyra), sötningsmedel (acesulfam K, sukralos), färg (lutein, klorofyll kopparkomplex), arom.
Kontaktuppgifter
Danone Oy
Siltasaarenkatu 8-10, 00530 Helsinki
Marknadsförare
Danone Oy
Siltasaarenkatu 8-10, 00530 Helsinki
EAN
5703828027475
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i rumstemperatur. Skyddas mot direkt solljus. Bör avnjutas kyld.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 6 kJ / 2 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |
| Kalcium | 0 mg |
| Fiber | 0 g |

