Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Atria Artesaani bruschetta-cheddar kycklingkorv 240 g
Alla Atria produkterUngefär3,35 €
Vertailuhinta 13,96 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Artesaani kycklingkorv är en kombination av läcker tomatbruschetta och fyllig cheddarost. Produkten har ett högt köttinnehåll på 80 %. Denna…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
kycklingkött (86 %), rapsolja, vatten, CHEDDAROST (5 %), joderat salt, kryddor (bl.a. kumminfrön, gurkmeja, vitlök, paprika, basilika), tomatflinga, stabiliseringsmedel E 450, aromer (bl.a. paprika), tomat, antioxidationsmedel E 301, grönsaksbuljong produkt, konserveringsmedel natriumnitrit, naturtarm (får). Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800027406
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 937 kJ / 226 kcal |
| Fett | 17 g |
| - varav mättat fett | 4,1 g |
| Kolhydrat | 1,3 g |
| - varav sockerarter | 0,9 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


