Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Artesaani Oxe med Lingon-Pepparsås och Potatisgratäng 350g
Alla Atria Artesaani produkterUngefär5,99 €
Vertailuhinta 17,11 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den läckra och högklassiga färdigmåltiden innehåller finländskt överstekt nötkött, morot och läcker gräddpepparsås, vars smak kompletteras av lingon.…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
potatisgratäng 34 % (potatis, vatten, laktosfri VISPGRÄDDE, modifierad majsstärkelse, joderat salt, kryddor (bl.a. vitpeppar)), lingon-pepparsås 29 % (vatten, laktosfri MATLAGNINGSGRÄDDE, lingon (3 %), socker, modifierad majsstärkelse, joderat salt, kryddor (bl.a. vitlök, chili, svartpeppar), aromer (bl.a. paprika), färgämne E 150c), kryddad morot 23 % (gula morot, morot, joderat salt, svartpeppar), nötkött (16 %), joderat havssalt. Nötköttets ursprung Finland. Innehåller 25 % grönsaker och potatis 20 %
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800014628
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 415 kJ / 99 kcal |
| Fett | 4,5 g |
| - varav mättat fett | 2,6 g |
| Kolhydrat | 9,9 g |
| - varav sockerarter | 4,6 g |
| Protein | 4,2 g |
| Salt | 0,99 g |
| Fiber | 1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


