Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Artesaani Kycklingfilé med Paprikasmör och Rostade Grönsaker 350g
Alla Atria Artesaani produkterUngefär5,65 €
Vertailuhinta 16,14 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Artesaani Kycklingfilé med Paprikasmör och Rostade Grönsaker är en högklassig måltid. Den läckra måltiden är gjord på filébitar kryddade med…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
färdiglagade grönsaker 39 % (morot, palsternacka, broccoli, rypsolja), kryddad potatis 37 % (potatis, havssalt, kryddor (bl.a. paprika, chili, spiskummin, kummin, vitlök), rypsolja, arom (paprika)), kycklingfilebitar 20 % (file av kyckling, joderat salt, dextros. Kycklingköttets ursprung Finland. Det har inte används antibiotika under uppfödningstiden. Kötthalt av filebiten 98 %), kryddsmör (laktosfri SMÖR, paprika, kryddor (bl.a. paprika, vitlök, spiskummin, chili), salt). Innehåller grönsaker 38 % och potatis 36 %
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800018695
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 508 kJ / 121 kcal |
| Fett | 4,9 g |
| - varav mättat fett | 2,1 g |
| Kolhydrat | 12 g |
| - varav sockerarter | 2,4 g |
| Protein | 6,3 g |
| Salt | 0,86 g |
| Fiber | 1,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


