Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Artesaani Milt Eldig Kycklingfilesoppa 340g
Alla Atria Artesaani produkterUngefär3,95 €
Vertailuhinta 11,62 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Artesaani Milt Eldig Kycklingfileesoppa är gjord på finländsk kycklingfilee med potatis och grönsaker. Den har en nypa eldighet som…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
vatten, kyckling filétärn (filé av kyckling (13 %), vatten, stabiliseringsmedel (E 450, E 451), joderat salt, dextros), potatis, laktosfri VISPGRÄDDE (11 %), morot, krossade tomat, jordärtskocka, tomatpuré, zucchini, tomat, modifierad majsstärkelse, joderat salt, maltodextrin, aromer (bl.a muskotnöt), lök, socker, gula paprika, röd paprika, gröna paprika, kryddor (persilja, gurkmeja, chili, svartpeppar, vitlök), jästextrakt. Kycklingköttets ursprung Finland. Innehåller 15 % grönsaker och potatis 11 %
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800001765
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 342 kJ / 82 kcal |
| Fett | 4,2 g |
| - varav mättat fett | 2,7 g |
| Kolhydrat | 6,4 g |
| - varav sockerarter | 2,1 g |
| Protein | 4 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 1,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


