Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Artesaani Kryddig Paprika-Chilikorv 240g
Alla Atria Artesaani produkterUngefär3,35 €
Vertailuhinta 13,96 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den kryddiga korven är gjord av finskt kvalitetskött med respekt för traditionellt hantverk. Den är kryddad med läckra kryddor som passar…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kött (svin, nöt), vatten, späck, joderat salt, kryddor (vitlök, paprika, chili, spiskummin), farinsocker, stabiliseringsmedel E 450, aromer (bl.a. paprika), antioxidationsmedel E 301, konserveringsmedel natriumnitrit, naturtarm (får). Kraftigt saltad. Svin- och nötköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800017629
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 430 kJ / 346 kcal |
| Fett | 32 g |
| - varav mättat fett | 13 g |
| Kolhydrat | 1,1 g |
| - varav sockerarter | 0,7 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 2,20 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


