Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Artesaani Köttsoppa av Nöt 340g
Alla Atria Artesaani produkterUngefär4,15 €
Vertailuhinta 12,21 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Artesaani Köttsoppa av Nöt är gjord på finländskt fettsnålt nötkött, som tillagats mört i låg värme, potatis och grönsaker. Den traditionella…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
vatten, potatis, nötkött (15 %), morot, kålrot, purjolök, joderat salt, maltodextrin, modifierad majsstärkelse, aromer (bl.a. muskotnöt), socker, kryddor (tomat, persilja, libbsticka), jästextrakt, karamelliserad socker. Nötköttets ursprung Finland. Innehåller 24 % grönsaker och potatis 27 %
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800001918
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 224 kJ / 53 kcal |
| Fett | 0,9 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 6,9 g |
| - varav sockerarter | 1,2 g |
| Protein | 3,9 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


