Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Artesaani Tunn Kallrökt Kyckling 100g
Alla Atria Artesaani produkterUngefär4,25 €
Vertailuhinta 42,50 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Artesaani Tunn Kallrökt Kyckling är gourmeskiva av finsk kyckling. Atria Artesaani Kallrökt Kyckling har odlats ansvarsfullt och kycklingen …
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
filé av kyckling, joderat salt, dextros, maltodextrin, antioxidationsmedel E 300, kryddor (vitpeppar, vitlök), konserveringsmedel natriumnitrit. Kraftigt saltad. Till 100 g vara har använts 128 g kött. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800011306
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 550 kJ / 130 kcal |
| Fett | 1,5 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 1,1 g |
| - varav sockerarter | 1 g |
| Protein | 28 g |
| Salt | 3,50 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

