Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Artesaani Traditionell Korv 240g
Alla Atria Artesaani produkterUngefär3,35 €
Vertailuhinta 13,96 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Artesaani Traditionell korv är gjord av högklassigt inhemskt kött och smakrika kryddor med respekt för traditionellt handarbete. Produkten har…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kött (svin, nöt), vatten, späck, joderat salt, kryddor (bl.a. koriander, vitpeppar, vitlök), dextros, stabiliseringsmedel E 450, aromer (bl.a. muskotnöt), antioxidationsmedel E 301, konserveringsmedel natriumnitrit, naturtarm (får). Kraftigt saltad. Svin- och nötköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800014147
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 437 kJ / 348 kcal |
| Fett | 32 g |
| - varav mättat fett | 13 g |
| Kolhydrat | 0,7 g |
| - varav sockerarter | 0,4 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 2,20 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


