Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Artesaani Rustik Köttbulle 250g
Alla Atria Artesaani produkterUngefär2,68 €
Vertailuhinta 10,72 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Dessa rustika och kvalitativa köttbullar är gjorda på finländskt nöt- och fläskkött. Atria Artesaani köttbullar har en stekyta som man känner igen…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
kött 80 % (svin, nöt), vatten, kryddor (bl.a. vitlök, koriander, ingefära), ärtfiber, potatisflinga, skorpsmulor (VETE), ärtprotein, joderat salt, aromer, socker. Kraftig saltad. Svin- och nötköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407850055251
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 976 kJ / 235 kcal |
| Fett | 16 g |
| - varav mättat fett | 6,8 g |
| Kolhydrat | 6 g |
| - varav sockerarter | 0,8 g |
| Protein | 15 g |
| Salt | 1,50 g |
| Fiber | 1,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

