Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Artesaani Laxsoppa med Citron 340g
Alla Atria Artesaani produkterUngefär3,95 €
Vertailuhinta 11,62 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Artesaani Laxsoppa med citron tillverkas av ASC-certifierad laxfilé, potatis och grönsaker. Den har en fräsch smak av citron som kompletterar…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Fiskar, Mjölk
Ingredienser
vatten, potatis, LAX 15 % (Norge), morot, laktosfri VISPGRÄDDE (11 %), FÄRSKOST, modifierad majsstärkelse, socker, joderat salt, aromer, citronsaftpulver, kryddor (gräslök, persilja, morot, purjolök, svartpeppar). Innehåller 12 % grönsaker och potatis 21 %
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800027529
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 455 kJ / 109 kcal |
| Fett | 6,2 g |
| - varav mättat fett | 3,7 g |
| Kolhydrat | 10 g |
| - varav sockerarter | 2,6 g |
| Protein | 2,7 g |
| Salt | 0,88 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


