Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Atrilli passar förutom som grillkorv även till matlagning. Prova Atrilli på en salladsbädd och grilla krispiga brödbitar som tillbehör och…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
vatten, maskinurbenat fjäderfäkött (Finland), potatisstärkelse, kycklingkött, svinkött), fjäderfäfett, svål, späck, jodarat salt, potatisfiber, stabiliseringsmedel E 450, dextros, antioxidationsmedel E 301, aromer (bl.a. muskotnöt, paprika), konserveringsmedel natriumnitrit, naturtarm (svin). Svin- och kycklingkötts ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870073259
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 950 kJ / 228 kcal |
| Fett | 17 g |
| - varav mättat fett | 4,9 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 0,3 g |
| Protein | 8,5 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


