Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Massaman Curry 350g tar dig med på en smakresa till det thailändska fusionköket. Den läckra måltiden är gjord på finsk kyckling, kryddig…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
kokoscurrysås 54 % (vatten, kokosmjölk, kycklingkött (11 %), modifierad majsstärkelse, farinsocker, kryddor (bl.a koriander, chili, vitlök, spiskummin, korianderblad, ingefära, stjärnanis, nejlika, kanel), joderat salt, solrosolja, aromer (bl.a. paprika), limesaftpulver, karamelliserad socker), ris-grönsaksmix 46 % (kokt ris (vatten, ris), lök, paprika, potatis, tomat). Kycklingköttets ursprung Finland. Det har inte används antibiotika under kycklings uppfödningstiden
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800025013
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 403 kJ / 96 kcal |
| Fett | 4,4 g |
| - varav mättat fett | 3 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 1,9 g |
| Protein | 3,2 g |
| Salt | 0,75 g |
| Fiber | 0,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


