Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Pikanta Chicken Rogan Josh tar dig på en smakresa till indiska Kashmir. Atria Chicken Rogan Josh kombinerar Asiens kryddor med finländsk kyckling…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
kryddig sås 57 % (vatten, kycklingkött (15 %), laktosfri MATLAGNINGSGRÄDDE, tomatpyré, lök, kryddor (bl.a. spiskummin, gurkmeja, koriander, chili, vitlök, nejlika, kanel, lagerblad), farinsocker, rypsolja, joderat salt, maltodextrin, modifierad majsstärkelse, aromer, färg paprikaoleoresin), kokt ris 43 % (vatten, ris). Kycklingköttets ursprung Finland. Det har inte används antibiotika under kycklings uppfödningstiden
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407860060290
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 535 kJ / 127 kcal |
| Fett | 5 g |
| - varav mättat fett | 1,4 g |
| Kolhydrat | 16 g |
| - varav sockerarter | 4 g |
| Protein | 4,3 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 0,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


