Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Coleslaw är en klassisk kål- och morotssallad med färsk majonnäs. Det passar utmärkt till grillning eller som tillbehör till hamburgare eller till…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Senap
Ingredienser
kål 54 % (Finland), majonnäs (rapsolja, vatten, ättika, ÄGGULA från frigående höns (Finland), socker, modifierad majsstärkelse, joderat salt, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbensoat), maltodextrin, förtjockningsmedel guarkärnmjöl, kryddor (SENAPSFRÖN, vitpeppar)), morot, CREME FRAICHE
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407860065295
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 744 kJ / 180 kcal |
| Fett | 16 g |
| - varav mättat fett | 1,6 g |
| Kolhydrat | 6,1 g |
| - varav sockerarter | 5,4 g |
| Protein | 1,1 g |
| Salt | 0,50 g |
| Fiber | 1,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

