Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Coleslaw Sweet Vinegar är en sallad med kål- och paprikabas, som kröns av en klassisk, sötvinägrig vinägrettdressin. Salladens smakvärld är…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kål 53 % (Finland), paprika, rypsolja, socker, vatten, vitvinäger, joderat salt, kryddor (bl.a. vitlök), modifierad majsstärkelse, förtjockningsmedel guarkärnmjöl, surhetsreglerande medel citronsyra, konserveringsmedel (natriumbensoat, kaliumsorbat)
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800027345
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 666 kJ / 161 kcal |
| Fett | 12 g |
| - varav mättat fett | 0,9 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 10 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 0,73 g |
| Fiber | 1,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

