Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Gotler skinkkorv är finlands populäraste uppskärningskorv. Atria Gotler är en köttig skinkkorv tillverkad av svinkött, och skinkbitarna ger…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
svinkött, vatten, skinka (20 %), joderat salt, svål, stabiliseringsmedel E 450, potatisfiber, dextros, kryddor (vitpeppar, koriander, ingefära), antioxidationsmedel E 301, maltodextrin, aromer, konserveringsmedel natriumnitrit. Svinkötts ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870071224
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 906 kJ / 219 kcal |
| Fett | 19 g |
| - varav mättat fett | 7,1 g |
| Kolhydrat | 0,3 g |
| - varav sockerarter | 0,2 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


