Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Halloumi Pasta with Creamy Sauce 320g
Alla Atria produkterUngefär3,99 €
Vertailuhinta 12,47 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Halloumi Pasta tar dig med på en smakresa till Cypern. Atria Halloumi Pasta är gjord av läcker halloumiost, Minipenne-pasta och krämig sås. Atria…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Senap, Laktos, Vete
Ingredienser
gräddig sås 49 % (vatten, laktosfri MATLAGNINGSGRÄDDE (11 %), laktosfri SMÖR, modifierad majsstärkelse, solrosolja, socker, aromer, joderat salt, lime- och citronsaftpulver, kryddor (lök, vitlök, gräslök, vitpeppar, gurkmeja), jästextrakt), kokt pasta 42 % (vatten, DURUMVETE), halloumiost 9 % (MJÖLK, GETMJÖLK, FÅRMJÖLK, salt, mynta, löpe). Halloumiostens ursprung Cypern.
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800015397
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 770 kJ / 184 kcal |
| Fett | 8,4 g |
| - varav mättat fett | 4,6 g |
| Kolhydrat | 21 g |
| - varav sockerarter | 2,4 g |
| Protein | 5,4 g |
| Salt | 0,96 g |
| Fiber | 0,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0,2 g |


