Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Det är talande för smaken av Atria Hiillos grillkorv att den har förblivit finländarnas storfavorit i över 40 år. Som omväxling, prova Hiillos i…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kött (svin, nöt), vatten, potatisstärkelse, späck, maskinurbenat svinkött (Finland), svål, bindvävsprotein av nöt, joderat salt, potatisfiber, stabiliseringsmedel E 450, nötfett, aromer, antioxidationsmedel E 301, kryddor (koriander, vitlök, paprika), konserveringsmedel natriumnitrit, naturtarm (svin). Svin- och nötköttets ursprungs Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870074881
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 021 kJ / 246 kcal |
| Fett | 19 g |
| - varav mättat fett | 7,9 g |
| Kolhydrat | 10 g |
| - varav sockerarter | 0,1 g |
| Protein | 8 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


