Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kycklingversionen av bekant och traditionell Hiillos grillkorv som fallit finländare i smaken i 40 år och där köttet som används vid tillverkningen…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kycklingkött, vatten, fjäderfäfett, potatisstärkelse, joderat salt, potatisfiber, stabiliseringsmedel E 450, aromer, antioxidationsmedel E 301, kryddor (koriander, vitlök, paprika), jästextrakt, konserveringsmedel natriumnitrit, naturtarm (svin). Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870077141
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 994 kJ / 239 kcal |
| Fett | 19 g |
| - varav mättat fett | 4,9 g |
| Kolhydrat | 10 g |
| - varav sockerarter | 0,1 g |
| Protein | 7,2 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


