Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
En version med ost av traditionell Hiillos som fallit finländare i smaken i 40 år och där köttet som används vid tillverkningen har sitt ursprung i…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
kött (svin, nöt, kyckling), vatten, maskinurbenat fjäderfäkött (Finland), potatisstärkelse, fjäderfäfett, OST (5 %), späck, svål, joderat salt, potatisfiber, stabiliseringsmedel E 450, aromer, antioxidationsmedel E 301, kryddor (koriander, vitlök, paprika), konserveringsmedel natriumnitrit, naturtarm (svin). Svin-, nöt- och kycklingköttets ursprungs Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870075512
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 050 kJ / 253 kcal |
| Fett | 19 g |
| - varav mättat fett | 7,1 g |
| Kolhydrat | 9,7 g |
| - varav sockerarter | 0,1 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


