Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Hiillos Grillkorv har behållit sin plats som finländarnas absoluta favorit i mer än 40 år. Nyheten Atria Hiillos Köttig grillkorv innehåller…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kött (svin, nöt), vatten, potatisstärkelse, joderat salt, aromer, antioxidationsmedel E 301, kryddor (koriander, vitlök, paprika), konserveringsmedel natriumnitrit, naturtarm (svin). Svin- och nötköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800019043
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 187 kJ / 287 kcal |
| Fett | 25 g |
| - varav mättat fett | 9,4 g |
| Kolhydrat | 3,1 g |
| - varav sockerarter | 0,1 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


