Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Traditionell italiensk sallad är känd som en majonnäsbaserad, matig sallad. Den italienska salladen innehåller skivad korv, spagetti, ägg, kokta…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Senap, Vete
Ingredienser
majonnäs (rypsolja, vatten, socker, ättika, senap (vatten, socker, SENAPSFRÖN, ättika, joderat salt, rypsolja, färgämne sockerkulör, konserveringsmedel natriumbensoat, vitpeppar), ÄGGULA, modifierad majsstärkelse, joderat salt, förtjockningsmedel xantangummi, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbensoat), arom), spaghetti (VETE), morot, konserverad gurka (gurka, ättika, salt, socker, aromer (bl.a. SENAPSFRÖN), sötningsmedel sackarin), uppskärningskorv 7 % (svinkött, vatten, späck, potatisstärkelse, svål, joderat salt, dextros, konserveringsmedel natriumnitrit, kryddor (bl.a. chili), arom), ärt, joderat salt. Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 778 kJ / 188 kcal |
| Fett | 15 g |
| - varav mättat fett | 1,5 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 2,9 g |
| Protein | 2,4 g |
| Salt | 0,74 g |
| Fiber | 0,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

