Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Köttfärspizza är en favoritpizza för hela familjen. Atria köttfärspizza är gjord på finländskt kött, Valio-ost, smakrik tomatsås och en fiberrik…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Korn, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, vatten, Valio® OST (10 %), kött 10 % (svin, nöt, kyckling), tomatpuré, rypsolja, socker, SOJAPROTEINPRODUKT, späck, kryddor (bl.a. vitlök, svartpeppar, vitpeppar, basilika, oregano, cayennepeppar), modifierad potatisstärkelse, HAVREFIBER, joderat salt, potatisfiber, jäsningsmedel (E 450, E 500), jäst, surhetsreglerande medel citronsyra, dextros, aromer. Svin-, nöt- och kycklingkötts ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407860061723
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 010 kJ / 241 kcal |
| Fett | 10 g |
| - varav mättat fett | 3,2 g |
| Kolhydrat | 27 g |
| - varav sockerarter | 3,4 g |
| Protein | 9,2 g |
| Salt | 0,95 g |
| Fiber | 3,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


