Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Balkankorven är en köttig, traditionell uppskärningskorv. Den smakar utmärkt på smörgåsen, på buffébordet eller i en smörgåstårta. Balkankorven är en…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Laktos
Ingredienser
kött (svin, nöt, kyckling), vatten, OSt (6 %), joderat salt, svål, späck, potatisfiber, stabiliseringsmedel E 450, aromer (bl.a. muskotnöt), kryddor (bl.a. koriander, paprika, vitpeppar), antioxidationsmedel E 301, hydrolyserad växtprotein (raps, majs, solros), konserveringsmedel natriumnitrit. Svin-, nöt- och kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870071484
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 930 kJ / 225 kcal |
| Fett | 19 g |
| - varav mättat fett | 7,5 g |
| Kolhydrat | 0,5 g |
| - varav sockerarter | 0,3 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


