Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atrias kött är garanterat finskt och ansvarsfullt producerat. Djurens välmående övervakas kontinuerligt i Atrias hela livsmedelskedja. Atria…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kalkonkött (37 %), vatten, kycklingkött (28 %), potatisstärkelse, joderat salt, stabiliseringsmedel (E 450, E 451), förtjockningsmedel E 407a, dextros, aromer, antioxidationsmedel E 301, konserveringsmedel natriumnitrit. Kalkon- och kycklingkötts ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407810018760
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 404 kJ / 96 kcal |
| Fett | 3,4 g |
| - varav mättat fett | 0,8 g |
| Kolhydrat | 2 g |
| - varav sockerarter | 0,3 g |
| Protein | 15 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

