Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria filéschnitzel av kalkon naturell 480g
Alla Atria produkterUngefär9,95 €
Vertailuhinta 20,73 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria schnitzel av kalkonfilé lämpar sig för många typer av maträtter. Efter stekningen passar den svalnade kalkonen även utmärkt i sallader.…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kalkonkött
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407810011761
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 467 kJ / 110 kcal |
| Fett | 1,5 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 24 g |
| Salt | 0,13 g |
| Fiber | 0 g |
| Kalium | 220 mg |
| Fosfor | 150 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


