Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Färdigkryddad och mör Atria Mör Kalkonbiff tillagas bekvämt i panna eller på grillen. Efter stekningen passar den svalnade kalkonen utmärkt i…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kalkon lårkött (79 %), vatten, maltodextrin, socker, kryddor (bl.a. paprika, rosépeppar, svartpeppar, timjan, chili, dragon), joderat salt, glukossirap, konserveringsmedel (E 262, natriumbensoat, kaliumsorbat), aromer, förtjockningsmedel (xantangummi, E 407), surhetsreglerande medel citronsyra. Kalkonköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800022739
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 537 kJ / 128 kcal |
| Fett | 5,9 g |
| - varav mättat fett | 1,7 g |
| Kolhydrat | 3,1 g |
| - varav sockerarter | 1,4 g |
| Protein | 15 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


