Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Saftigt och smakrikt pålägg gjord på finländskt kalkonkött. Hemligheten med påläggets smak och saftighet är lårbiten av finländsk kalkon som används…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kalkonkött (65 %), vatten, fjäderfäfett, potatisstärkelse, joderat salt, stabiliseringsmedel (E 450, E 451, E 1412), förtjockningsmedel (E 407a, xantangummi), dextros, aromer, antioxidationsmedel E 301, konserveringsmedel natriumnitrit. Kalkonköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800025679
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 454 kJ / 108 kcal |
| Fett | 4,8 g |
| - varav mättat fett | 1,4 g |
| Kolhydrat | 3,1 g |
| - varav sockerarter | 0,3 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

