Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Potatisgratäng med kyckling och salami 300g
Alla Atria produkterUngefär3,59 €
Vertailuhinta 11,97 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Potatisgratäng med kyckling och salami är en utsökt gratäng gjord på finsk, miljövänlig och näringsrik skivad potatis och säljs i en…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
potatis (Finland), laktosfri MATLAGNINGSGRÄDDE, kycklingkött (13 %), vatten, lök, salami 5 % (svinkött, späck, joderat salt, dextros, kryddor (vitpeppar, kardemumma), arom, maltodextrin, konserveringsmedel natriumnitrit. Till 100 g salami har använts 137 g kött), modifierad majsstärkelse, joderat salt, socker, aromer, kryddor (persilja, chipotle). Kyckling- och svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800025136
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 490 kJ / 117 kcal |
| Fett | 5,4 g |
| - varav mättat fett | 2,7 g |
| Kolhydrat | 12 g |
| - varav sockerarter | 1,5 g |
| Protein | 4,8 g |
| Salt | 0,94 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


