Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Panerade Kyckling Filébites är delikata tilltugg både kalla eller också uppvärmda. Atria Kyckling Filébites är tillagade och benfria filébitar som…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
filé av kyckling (64 %), vatten, skorpsmulor (VETEMJÖL, vatten, salt, kryddor (paprika, gurkmeja), jäst, rypsolja), VETEMJÖL, rypsolja, SOJAPROTEINPRODUKT, VETESTÄRKELSE, joderat salt, stabiliseringsmedel (E 450, E 451), salt, dextros, jäsningsmedel (E 500, E 450), svartpeppar, förtjockningsmedel xantangummi. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800006081
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 689 kJ / 164 kcal |
| Fett | 4,2 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 16 g |
| - varav sockerarter | 0,2 g |
| Protein | 15 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


