Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Filéstrimlor av Kyckling med Mjuk Pepparsmak 300g
Alla Atria produkterUngefär2,85 €
Vertailuhinta 9,50 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria filéstrimlor av kyckling i pepparmarinad är en smakklassiker med traditionella smaker. Filéstrimlor passar för en hel del olika rätter såsom en…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kycklingfilé i strimlor (70 %), vatten, rypsolja, maltodextrin, joderat salt, kryddor (bl.a. svart- och vitpeppar, gurkmeja, koriander, spiskummin, paprika), dextros, socker, förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), aromer, antioxidationsmedel E 331, konserveringsmedel E 262, surhetsreglerande medel citronsyra. Kycklingkötts ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407810015431
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 495 kJ / 118 kcal |
| Fett | 4,8 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 3 g |
| - varav sockerarter | 1,2 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 0,88 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

