Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Hornet Hot Chili Kyckling Vingbit 900g
Alla Atria produkterUngefär3,89 €
Vertailuhinta 4,32 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Hornet Hot Chili eldigt marinerade kycklingvingar är ett lätt sätt att tillreda fingermat i ugn. En smaklig helhet kompletteras genom att…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kycklingving (86 %), vatten, joderat salt, rypsolja, kryddor (bl.a. vitlöök, cayennepeppar, chili ancho, jalapeno, paprika), ättika, socker, solrosolja och -fett, ättikapulver, aromer (bl.a. smör), dextros, maltodextrin, förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), surhetsreglerande medel citronsyra, konserverinsgmedel (kaliumsorbat, natriumbensoat. Kycklingkötts ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800011191
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 794 kJ / 191 kcal |
| Fett | 13 g |
| - varav mättat fett | 3,3 g |
| Kolhydrat | 1,7 g |
| - varav sockerarter | 0,9 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


