Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Hornet Eldig Marinerad Kyckling Vingbit 900g
Alla Atria produkterUngefär3,89 €
Vertailuhinta 4,32 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Hornet eldigt marinerade kycklingvingar är lätt och läcker fingermat. Atria Hornet kycklingvingar består av finländsk kyckling. En smaklig…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
vingbit av kyckling (93 %), vatten, kryddor (bl.a. tomat, paprika, chili, vitpeppar, koriander, spiskummin, vitlök, gurkmeja), rypsolja, joderat salt, socker, rödvinsvinäger, modifierad majsstärkelse, aromer, förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), solrosolja, rödbetssaftpulver, kokosfett, kokosnötsolja, konserveringsmedel (natriumbensoat, kaliumsorbat), emulgeringsmedel E 471. Kycklingkötts ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407810016094
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 814 kJ / 196 kcal |
| Fett | 14 g |
| - varav mättat fett | 3,5 g |
| Kolhydrat | 0,8 g |
| - varav sockerarter | 0,6 g |
| Protein | 17 g |
| Salt | 0,71 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


