Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Atria stor kycklingfilébiff Nashville heat 600g
Alla Atria produkterUngefär6,99 €
Vertailuhinta 11,65 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria stor kycklingfilé Nashville heat är en imponerande grilldelikatess. Asken innehåller 3 stora filébiffar. Nashville heat filébiffarna är…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kycklingfilé (79 %), vatten, kryddor (bl.a. tomat, rökt paprika, vitlök, cayenne, chili, svartpeppar, lagerblad, spiskummin), ättika, rapsolja, socker, joderat salt, farinsocker, aromer (bl.a. paprika), konserveringsmedel (natriumbentsoat, kaliumsorbat), förtjockningsmedel (guarkärnmjöl, xantangummi), surhetsreglerande medel citronsyra. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800026768
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 423 kJ / 100 kcal |
| Fett | 2,2 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 2,2 g |
| - varav sockerarter | 1,8 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


