Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Atria stor kycklinglårfilé ranchero BBQ 640g
Alla Atria produkterUngefär6,99 €
Vertailuhinta 10,92 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria stora kycklinglårfiléer ranchero BBQ är enkla att tillaga på grill, i stekpanna eller airfryer. De saftiga ranchero BBQ lårfiléerna är…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kycklinglårfilé (76 %), vatten, rapsolja, kryddor (bl.a. paprika, ancho-chili, rostad vitlök, jalapeno, svartpeppar, cayenne, guajillo-chili, oregano, spiskummin), farinsocker, joderat salt, rödvinsvinäger, tomatpuré, aromer (bl.a. paprika), förtjockningsmedel (guarkärnmjöl, xantangummi), limesaftpulver, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbentsoat), karamelliserad socker. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407830039509
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 554 kJ / 133 kcal |
| Fett | 7,7 g |
| - varav mättat fett | 1,7 g |
| Kolhydrat | 1,7 g |
| - varav sockerarter | 1,3 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


