Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria kycklingben är lätta att tillreda på många olika sätt. Naturella kycklingben består av finländsk kyckling. Ta fram benen i rumstemperatur ½…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kyckling ben
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407810014120
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 528 kJ / 126 kcal |
| Fett | 6 g |
| - varav mättat fett | 1,6 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 0,13 g |
| Kalcium | 8 mg |
| Fiber | 0 g |
| Kalium | 270 mg |
| Fosfor | 190 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


