Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Minutfiléer av kyckling med Jalapeno passar för en hel del olika kycklingrätter. Kyckling är en utmärkt grilldelikatess och passar bra ihop med…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kycklingfilé (77 %), vatten, rypsolja, socker, joderat salt, kryddor (chili, jalapeno, lök, vitlök), aromer (bl.a. ost, muskotnöt), maltodextrin, förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), surhetsreglerande medel citronsyra, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbensoat). Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800019616
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 433 kJ / 103 kcal |
| Fett | 2,8 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 2,2 g |
| - varav sockerarter | 1,1 g |
| Protein | 17 g |
| Salt | 0,88 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


