Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Minutfilé av Kyckling Mjuk Peppar 780g
Alla Atria produkterUngefär8,95 €
Vertailuhinta 11,47 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Minutfiléer av kyckling i mjuk pepparmarinad är en smakklassiker med traditionella smaker. Minutfiléer passar för en hel del olika rätter såsom…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
filé av kyckling (70 %), vatten, rypsolja, maltodextrin, dextros, kryddor (bl.a. svartpeppar, paprika, koriander, rosépeppar), joderat salt, antioxidationsmedel E 331, förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), aromer, havssalt, emulgeringsmedel solroslecitin, surhetsreglerande medel citronsyra, konserveringsmedel (natriumbensoat, kaliumsorbat). Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800019524
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 467 kJ / 111 kcal |
| Fett | 4 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 3 g |
| - varav sockerarter | 1,1 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 0,88 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


